. Ma Lukács napja van.
ÜZLET vagy VALLÁS....?!
2017-10-19 22:41:12
ÜZLET vagy VALLÁS....?!

ÜZLET vagy VALLÁS....?!

Nem tudom a választ! Van egy olyan érzésem, hogy mások sem!


Vannak emberek, akik hisznek benne, magukénak vallják, mások gyűlölik, nem értenek egyet azzal, amit nem is ismernek! Nem vagyok ennek a szervezetnek tagja, a templomukban soha nem jártam, nem vettem részt szeánszokon, azonban kiadványaik egy részét olvastam, és használtam is, másokkal együtt! Amikor erről beszéltem, pontosan akkor avatták Angyalföldön a templomukat, és mert merészeltem jót is mondani, az egyik MSZP – szimpatizáns oldalról ki is tiltottak….! Számomra ez azt jelentette, hogy a szólás szabadságát ott is korlátozzák, ahol azt hirdetik, hogy Magyarországon DIKTATÚRA van!...
 
Nagyon kevesen tudják, hogy kis hazánkban az EMBERI JOGOK oktatása szándékosan GYERMEKCIPŐBEN toporog. Az állam, nem tudni miért, nem nagyon akarja oktatni azt, amit születésétől fogva, minden embert megillet. Nincsenek szervezetszerű oktatások, az iskolákban szinte meg sem említik, de beszélnek fasiszta íróról, mint hazafiról, emberről, aki tapsolt, amikor a zsidókat deportálták, vagy másokat elgázosítottak. Nyíltan hirdette az eszmét, felvállalta a gonoszt, és most, KORMÁNYUNK oktatáspolitikájában példaképként van állítva a kisdiákok elé. Vagy beszélnek papokról, akik elárulták a Katolikus Egyházat, de elárulták a híveiket is, és kritika nélkül kiszolgálták HITLERT és annak minden csatlósát! Emelnek szobrot Horthyról, akinek bűne, bűnlajstroma végtelen. Imádattal beszélnek róla, és ISTEN házában szentelték fel mellszobrát! Ehhez képest már szóra sem érdemes az, hogy IVÁNYI GÁBOR egyháza, melyet egész Európa elismer, itthon taccsvonalra van téve – bírósági ítéletek ellenére – nem kap állami támogatást… Van egy új egyház, melyet a miniszterelnök úr fiacskája jegyez, és máris lehetőséget kapott arra, hogy a színen megjelenjen. Nem sok kell hozzá, és saját templomuk lesz, és tán a Pápát is le fogja váltani Gáspár atya…. Vajon abban az egyházban, beszélnek az EMBERRŐL, az esendőről, akit a sors dobál jobbra, balra, és egyik szenvedés után kapja a másik pofont, - mert ehhez már hozzá szokott?.. Beszélnek az éhezőkről, akik naponta állnak sorba egy falatka kenyérért, és egy tálka meleg levesért?...
 
Tudjátok-e, hogy a Szcientológiai Egyház – továbbá szcientológusok – sok hátrányos helyzetben lévő iskolában ott vannak, voltak és aktívan részt vesznek az oktatásban tananyagokkal, harcolnak az iskolai erőszak ellen észérvekkel, - nem iskolarendőr bevonásával? Tudjátok-e?, hogy ahol eddig megjelentek, emelkedtek a tanulmányi átlagok, jobb lett a szülök, a tanulók és a pedagógusok közötti kapcsolat? Nem akartak és nem akarnak senkit megtéríteni, nem akarják, hogy másik Istent imádjanak az emberek! Egyszerűen csak arról beszélnek, hogy a SZERETET EREJE olyan erős, hogy azzal le lehet győzni a gyűlöletet, jobb lesz a sorsa annak, aki emberként akar gondolkodni és élni! Sokan nem tudják, hogy ez a szervezet milyen sok mindent támogat. Támogatja a DROG, az ALKOHOL, és a DOHÁNY elleni küzdelmet, ehhez pedig sporteseményeket szerveznek, amelyeken általában nagyon sokan vesznek részt, országos viszonylatban is… Az állam, amely most eljárást kezdeményezett ez ellen a szervezet ellen – nem sok ilyen munkával dicsekedhet…! Ahogyan akadályozzák az Evangéliumi Egyház jótékony működését most, a szcientológiára került sor…
 
Soha senkivel nem találkoztam, aki arról beszélt volna, - pedig minden nagyobb megmozduláson ott vannak, - ahol a DIKTATÚRA ellen lépnek fel -, hogy bárkit is megpróbáltak volna kényszeríteni keresztényi vagy más hitének elhagyására…
 
Természetesen, a nyomozások iratanyagát nem ismerem, nem tudhatom, hogy a HATÓSÁGOK milyen terhelő és perben is helytálló bizonyítékokat tártak fel. Azt a hírekből lehet hallani, hogy SZÁMVITELI TÖRVÉNYSÉRTÉS is történt, amit ha igaz, – fel kell deríteni és a bűnösöket törvény elé kell állítani. ..!
 
Csak megint a kisördög nem enged nyugodni. A FIDESZ vezérek üdvöskéje mennyi milliárddal is nem tud elszámolni – és mennyi ideje rágják azt a bizonyos kutyacsontot a HATÓSÁGOK? Van, akiknek lehet, másoknak meg nem! Keresem a törvény előtti egyenlőséget és csak a bekötött szemű JUSTITIÁT látom, aki kacsinthat a kendő alatt… Mások ezt miért nem látják?!
 
Olyan jó lenne látni, hogy az iskolákban megjelenne a kormány, és már a kicsiknek is a megfelelő szinten kezdenék oktatni az EMBERI JOGOKAT! Jó lenne látni és hallani, hogy beszélnek a GYERMEKI JOGOKRÓL, és alkalmazzák is azokat. Jó lenne látni, hogy amikor rátörik az ajtót a beteg anyára és gyermekére, kirakják őket az utcára, megjelennének az állami jogvédők, és leállítanák a GONOSZT, vagy próbálnának egyezségre jutni abban, hogy a család feje felett legyen fedél, ne a csillagokat nézzék, ha leszáll az este..
 
Nem akarok fogadatlan prókátor lenni, mert nem ismerem azokat az indokokat, amelyek alapján most eljárnak ezzel a szervezettel. Nem ismerem azokat az embereket, akiket bármire is kényszerítettek – ilyent még a televízió sem tudott bemutatni – pedig hát ebben a miliőben könnyen meg lehetett volna akár ezt is szervezni..!
 
Látok egy szervezetet, amelyik nem egyház! Nem kér állami támogatást, és nem tudok arról sem, hogy a tagoknak fizetni kellene valamiféle tagdíjat. Azt viszont látom, hogy kiadványaik mesze túllépik a magyar állami oktatási kereteit tartalomban és külcsínben is. Értékes telken épült az ingatlan, jó a megközelítési lehetősége, és csak gondolom, hogy minden építési engedéllyel, működési hozzájárulással rendelkeznek is. Tisztelettel várom, hogy mi lesz a HATALOM sorsa, milyen okokkal, indokokkal és adatokkal támasztja majd alá ennek a szervezetnek a lejáratását, esetleges megszüntetését? Hogyan veszik át a helyüket az oktatásban és másutt?!
 
Tudom, most majd ismét megtámadnak majd jó sokan! Említeni fogják a kormánypropagandát, ismételni azokat az indokokat, amiket valakik terjesztenek, de igazi bizonyítékot még soha, senki nem látott. Én viszont szükség esetén be tudok mutatni iskolai tananyagot, ahol nincs szó kötelező hitről, megtérítési szándékról, csak tisztán az oktatásról, a jóra való tanításról…
 
Van szó a szcientológiában vallásról is, de valami más szemszögből, mint azt egyébként megszoktuk: ….” Az ember alapvetően jó. Az ember alapjában véve szellemi lény, akinek van elméje és van teste. Az ember, mint szellemi lény életről életre szerzi tapasztalatait. A vallás hívei megtapasztalják, hogy a korábbi életek eseményei az egyén számára elérhetőek és feltárhatóak, tudatosíthatóak…..”
Ebben, nem látok ellenséges szándékot! Hát Te?!
 
Budapest, 2017. október 19.
 
                                                                                                                                           (Villás Lajos)
További híreink
Gondolkodó
Keresztény ország vagyunk. Persze, kizárólag és szigorúan kulturális értelemben!
2018-10-17 16:30:01, Hírek, Vélemény Bővebben
Netto hazugság
Holnaptól minden más lesz. Nem is más, rosszabb.
2018-10-14 19:47:26, Hírek, Vélemény Bővebben
Látok. Hallok. Mit?
Hajléktalanokat, éhezőket. És hallom, hogy ilyen nincs. Ha van, csak azért, mert nekik így jó.
2018-09-15 15:38:46, Hírek, Vélemény Bővebben

Hozzászólások

Még nem érkezett be hozzászászólás! Legyen ön az első!

Hozzászólás beküldéséhez kérjük lépjen be vagy regisztráljon!
Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
A dobogós települések túlszárnyalják a megyei átlagárakat.
Bővebben >>