VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - A NAV-ellenőr igazáról

Holnap Tekla napja lesz.

2013. 11. 25. 11:42

A NAV-ellenőr igazáról
Horváth András színre lépett, egyre biztosabbnak látszik az általa elmondottak igazságtartalma.

A !!444!!!-n hasábjain megjelent írás még a hozzá nem értő olvasóval is kezdi megértetni az ÁFA-csalás lényegét. Csak kapkodjuk a fejünket, mert bár sejtettünk valamit, de nem tudtuk. Egy olvasói vélemény az idézett cikkre:

"Én egyáltalán nem értek a bizniszhez, de bizonyos tapasztalataim alapján ítélve, a cikkben leírtak teljesen életszerűek. És ezek a dolgok egészen biztosan 1990-től így működnek.

Az különösen megdöbbentő megállapítás - de szerintem egészen biztosan fedi a valóságot -, hogy maga az állam is óvatosan jár/járt el ezekben a dolgokban, hiszen, ha nagyot üt, borul az egész rendszer, sorra buknak meg a vállalkozók, a tabula rasa rövid távon nem eredményes. Bukás csak akkor van, ha ahhoz valamilyen érdek fűződik.

Még, hogy nekünk nincsenek hagyományaink! Dehogy nincsenek! Így volt ez az 'Átkos II.-ben' is, amikor, ha a Népszabadság elkezdett ekézni egy gazdasági vezetőt, vagy az általa irányított vállalatot, biztosak lehettünk abban, hogy rövidesen más fontos beosztásba kerül az illető, rosszabb esetben kiderült róla, hogy hűtlen kezelt és ment a börtönbe. Akkor még a "budaik" eredményesebben működtek.

1990 óta pedig igen olajozottan működik "a te is tudod, én is tudom, de minden kornak rendszere van, mit csináljunk? ne légy má' hülye!" alapon a kis magyar kapitalizmus. És ezzel minden szinten mindenki tisztában van, nyíltan beszélünk is róla, maguk a szereplők is szörnyülködve belemondják a képünkbe és fogadkoznak.

Lásd: pártfinanszírozás, kampánypénzek, pártszékházeladásból származó bevétel működő tőkévé serdülése, aztán lejjebb: hálapénz, "ugyan már, dehogy kérek számlát!"," nem lehetne ezt valahogy elintézni?", vagy," kérem szépen, keresse X urat, hivatkozzon rám! ja és köszönöm szépen!", stb., stb., stb..És emiatt a kutya sem megy az utcára üvöltve tiltakozni! Hogy is menne, amikor ebben a napi gyakorlatban szocializálódtunk /szocializálódunk!

Aki tudja, hogy hol a határ, az már a "hülyén becsületes" kategóriába tartozik, nem is viszi semmire. Hát, nem tudom! Ez a NAV-os biztosan gránit szilárdságú alapokon rikoltozik ilyen hangosan! Hosszú, szabadlábon eltöltött és polgári perekben kiszabott  pénzbüntetésektől mentes éveket kívánok neki és egész családjának" .

T.Gy.