VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Átadták a Virágos, tiszta porta díjakat

2024.04.23.
Ma Béla napja van.
Holnap György napja lesz.

2012. 12. 20. 17:01

Átadták a Virágos, tiszta porta díjakat
Ahogy azt áprilisban megjelent felhívásunkban olvashatták, 2012-ben is önkéntes bíráló bizottság járta a város utcáit, hogy feltérképezhessék a szép kerteket.

December 16-án vasárnap került sor az ünnepélyes eredményhirdetésre és a direkt erre az alkalomra készített képzőművészeti plakett átadására. Az érintett lakosokat az Önkormányzat előzetesen levélben értesítette a díj odaítéléséről, valamint az ünnepélyes ceremónia idejéről és helyéről. Az ünnepség helyszínéül az Agora kör által minden évben felállított karácsonyi - kis Jézus születése - jelenet melletti terület volt, amely szép keretet adott, még emelkedettebbé tette az átadást. A díjazottak meghatottan vették át a kerámiákat, szinte kivétel nélkül mindenki azt mondta, saját magának rendezi a kertjét, ülteti a virágot, nem a díjért. Ezzel együtt örömmel tölti el, hogy a bejáráson a külső szemlélőnek is tetszik a kert látványa és díjazásra érdemesnek találta.

Nem szeretném elrontani senki örömét, különösen nem azokét, akik vasárnap nyilvánosan megkapták ezt a kitüntető címet, de némi üröm is vegyül az örömbe.

Sokszor említést tettünk már ezeken a hasábokon Ivacsról, amely Veresegyház egyik "kerülete". Valamiért ez a terület mindenben hátrányt szenved, miközben - ha erről említést tesznek az itt lakók - azt mondják, Ivacs Veresegyház kiemelt területe. Nem tudom eldönteni kinek van igaza. Ivacson nagyon helyes kis házak vannak, nagyon helyes kertekkel. Itt is járt egy önkéntes, aki díjazásra alkalmas kerteket talált. A listáját elküldte az önkormányzati képviselőnek, aki odaadta az önkormányzati illetékesnek. Aztán valamilyen rejtélyes módon, ezek a címek lemaradtak a kiértesítettek névsorából, így Ivacsról egyetlen cím sem szerepelt a listán, ugyanakkor mintegy 78 db kerámia megmaradt. Igaz, így nem is mentek el ezek az emberek az ünnepségre, hiszen nem tudtak róla. Az önkéntes bizottsági tag lelkiismeretének köszönhetően utánajárt a hiányosságnak. Némi vitatkozás után ígéretet kapott arra, hogy az Önkormányzat számára is érthetetlen módon megmaradt kerámiák még a héten kiszállításra kerülnek az érintettekhez. Ha ez meg is történik, az érzés már nem lesz olyan, mint azoké, akik ünnepélyes keretek között kapták meg. És  még van egy munkanap. Várjuk, várják!

Az ünnepélyes átadáson készült FOTÓK >