VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Az úgynevezett Gyurcsány-probléma

2024.04.20.
Ma Konrád, Tivadar napja van.
Holnap Konrád napja lesz.

2013. 12. 15. 21:29

Az úgynevezett Gyurcsány-probléma
Nagyon tele van a "lelkem" a - nem csak jobboldali - sajtó állandó toporgásával, miszerint Gyurcsány Ferencnek el kellene tűnnie a közéletből!

(Bár a "több szavazót visz, mint hoz" sommás megállapítást már a közvélemény-kutatók szerint sem támasztják alá semmilyen adatok!)

Hallgatom (most éppen Mészáros Antónia) rugózását ezen a témán.
Hát mi az, hogy az MSZP szerint "a DK igen, de Gyurcsány nem"? Mi ez, ha nem egy párt teljes tagságának arcul köpése, akik demokratikus úton azt választottak pártelnöküknek, akit akartak? Hát mit szólna az MSZP, vagy az E-14-PM szóvivője, ha egy DK-s politikus szerint "a tagjaitok igen, de Bajnai, vagy Mesterházy úr nem"?

De a baj nagyobb!

Az E-14-PM és az MSZP kikiáltotta magát az ellenzék nem csak legnagyobb, de egyben kizárólagos képviselőjének. (Kizárva az együttműködésből - a "túlhangsúlyozottan" problémás DK-n túl - a liberálisokat, szociáldemokratákat, konzervatív demokratákat és minden más demokratikus ellenzéki erőt is!) Ám legyen! De minden más világos? Minden más egyértelmű? Minden más rendben van? Az ellenzéki összefogás egyetlen problémája Gyurcsány Ferenc?

Mi lenne, ha a média végre nem csak Orbán Viktor kedvét keresné, hanem a megzavarodott és bizonytalan választók millióiét is? Mi lenne, ha a lényeget feszegetnék, ahelyett, hogy a szart kavarnák?

Mi lenne, ha Havas Henrik, Bolgár György, Kálmán Olga, Mészáros Antónia (és még sorolhatnám) az interjúik során az alábbi - szerintem nagyon is lényeges - kérdéseket tennék fel:

- Tisztelt Bajnai (Mesterházy) úr! Ön eddig még soha nem jelentette ki nyíltan és egyértelműen, hogy saját magát tekinti az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltjének! Kérem, hogy erről most nyilatkozzon!

- Tisztelt Mesterházy (Bajnai) úr! Ön eddig még soha nem jelentette ki nyíltan és egyértelműen, hogy az ellenzéki összefogás győzelme érdekében kész lenne a vetélytársa javára visszalépni! Kérem, erről most nyilatkozzon!

Mert szerintem ezt fontos lenne tudniuk a szavazóknak! Ez nem érdekli a tisztelt újságírókat?

Ehelyett hetente kétszer  megkérdezik azt az embert, aki már hónapokkal ezelőtt sietett kijelenteni, hogy nem kíván miniszterelnök-jelölt, sőt semmilyen "kormányzati tényező" sem lenni, hogy miért nem húzza már le magát a WC-n!?

Hát ez ma az ellenzéki összefogás (vagy inkább annak hiánya) legnagyobb problémája és legfontosabb kérdése? (Orbán Viktor számára talán igen, de ez mennyiben érinti az ellenzéket? Számukra is ugyanaz a fontos, mint Orbán úr számára?)

Személyes tapasztalataim alapján az emberek zavarodottak, bizonytalanok, az ellenzéki összefogás ügyében szeretnének végre tisztán látni! Ebben sem az MSZP különböző funkcionáriusainak össze-vissza nyilatkozatai, sem az E-14-PM megszámlálhatatlan "társelnökének" zavaros "érvei" nem segítik őket!

Ehhez jön még a jobb - és a "semmilyen" - oldali média zavarkeltése, amely még véletlenül sem kíván a lényegre kérdezni!
 "Gyurcsány a probléma!" (Ha nem, akkor majd azt csinálunk belőle!) Ez kb. olyan "érdemi" mellébeszélés, mint anno az volt, hogy "Amerikában meg verik a négereket!"

Amíg a rettenetesen kíváncsi médiát még az sem érdekli, hogy ebben a "példaértékű ellenzéki összefogásban" ki a főnök, valamint, hogy a partnerek miért indulnak külön listán, addig nevetséges bármely más - az összefogásból kizárt - pártot azért támadni, mert kényszerűségből jövőre szintén önálló listán készül indulni!!!

Ameddig  a "felkent" és nagyon pártatlan  belpolitikai újságírók az igazi kérdéseket nem akarják, vagy nem merik az illetékeseknek feltenni, addig azzal segítenek legtöbbet, ha az ellenzékkel inkább nem is foglalkoznak!