VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Cipősdoboz-akció a Dankó utcai óvodában

Holnap Timót napja lesz.

2018. 12. 22. 21:08

Cipősdoboz-akció a Dankó utcai óvodában
Átadásra kerültek a Dankó u-i óvodások részére a cipősdoboz-ajándékok.

Van egy óvoda az Oltalom Karitatív Egyesület kezelésében, ahová olyan gyerekek járnak, akiknek a szülei a társadalom perifériájára szorultak, akiknek gondot okoz a mindennapi élet, akik mostohán szegény körülmények között élik napjaikat, akiknek a gyerekeik az állami óvodát nem tudják igénybe venni.

És akkor ott van Iványi Gábor és segítő társaik, akik működtetik ezt a csodát, ahol a gyerek, gyerek lehet, ahol nem érzi a különbséget, ahol nem csúfolják ki a használt ruhája, cipője miatt. Itt mindent megkap, tisztálkodási lehetőséget, tiszta ruhát, foglalkozást, élelmet, játszási időt, játékot, törődést. Mindent, amit mindenki más is, egyet nem, olyan ajándékot, amelyre azt mondhatja, ez csak az enyém, akár haza is vihetem.

Az idén először egy filantróp felajánlónak jutott az eszébe, legyen náluk is cipősdoboz-ajándékosztás. Legyen benne minden olyan, amihez másképp, máskor nem juthat hozzá, olyan édesség, játék, ami csak az övé, nem kell osztozni. Jutott is bőven a dobozokba csokoládé, autó, baba, ujjbáb, színes ceruza, kifestő, játékkártya, kirakók, ami játék és kézügyességfejlesztő is.

A mellékletben láthatóak a dobozok, a szülők viszont (nagyon jól tették) félve a társadalom megjegyzéseitől, nem engedélyezték a fényképezést.

Azért az elmondható, az óvónők is küzdöttek könnyeikkel, amikor meglátták a meglepett, csodálkozó arcocskákat, az eleinte bátortalan kezecskéket, majd a földöntúli mosolyt az arcokon, miközben átvették a dobozokat a gyerekek.

A többit az olvasók fantáziájára bízzuk.

(köszönet a segítségért: Fodorné Marcsinak, Nagy Veronikának, Kovács Anitának, valamint az ismeretlenségben maradó főszponzornak)

Galéria>