VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Ezért lesz előnyös a párátlanító készülék használata a lakásban

2020.11.26.
 Csütörtök
Ma Virág napja van.
Holnap Virgil napja lesz.

2020. 11. 16. 20:25

Ezért lesz előnyös a párátlanító készülék használata a lakásban
A párátlanító készülék gyakorlatilag úgy képes funkcionálni a lakásban, mint a komfortérzetünket és az egészségünket észrevétlenül óvó őrangyal. Nem is lehetett kérdés, hogy külön bejegyzés keretei között foglalkozunk vele.

Annál is inkább, mivel a párátlanító rendszeres alkalmazása a szó legszorosabb értelmében az egészség megóvását segíti elő, aminél fontosabb tényezőt nehéz volna elképzelni.

A lakásban uralkodó páratartalom és az egészségünk közötti szoros kapcsolat

Sokan nincsenek is tisztában azzal, milyen sok múlik a lakásban uralkodó páratartalom szintjén az egészségünkre nézve. Merthogy a túlzottan alacsony mellett a túlságosan magas páratartalom is elképesztően veszélyes lehet.

Előbbi a nyálkahártya kiszáradását okozza, utóbbi pedig a penész megjelenését váltja ki, hosszabb távon pedig mindkettő eredménye tartós légúti megbetegedés lesz. Ennek a kiküszöbölése végett erősen javasolt lesz a páratartalmat az optimális 40-60% közötti tartományba szorítani.

Ezek az előnyök származnak a párátlanító készülék rendszeres használatából

A modern párátlanító készülék egyik előnye, hogy a segítségével gyorsan semlegesíthetők a lakásban uralkodó kellemetlen szagok. Vagyis a főzés vagy mondjuk a kintről beérkező kellemetlen szagok semlegesítése sem jelenthet komolyabb nehézséget. Persze ennél lényegesen nagyobb hozzáadott értékkel bír a páratartalom csökkentése. Hogyha az otthonunkban a páratartalom rendre szélsőségesen magas, és a hagyományos házi praktikák hatástalanok, akkor erősen javasolt lesz a párátlanító alkalmazása.

A készülék ugyanis szinte észrevétlenül fogja tenni a dolgát és teremt optimális körülményeket odahaza. Vagyis nem kell aggódnunk még akár a fűtési szezonban sem amiatt, hogy a szélsőségesen magas páratartalom adott esetben negatívan befolyásolná az egészségi állapotunkat.

Ha a lakásban gyermekek is tartózkodnak, a párátlanító alkalmazása még fontosabb

A párás levegő kapcsán nem árt tisztában lenni azzal sem, hogy a felnőttek mellett a gyermekek egészségét fokozottan veszélyezteti. Merthogy az ő immunrendszerük még kevésbé kifejlett, ennek hatására pedig kevésbé tud ellenállni az optimálistól eltérő körülményeknek. Vagyis a dohos, párás vagy penészes levegőt tartósan belélegezve sajnos a picik egészsége komoly veszélybe kerülhet. Már középtávon kialakulhat egy-egy felső légúti megbetegedés, hosszabb távon pedig a komolyabb rendellenességek sincsenek kizárva.

Ilyet minden bizonnyal nem szeretnénk a gyermekünknek, ezért célszerű mindent megtenni az elkerülés végett. A párátlanító készülék szerencsére egyszerűen beszerezhető, no és persze meggyőzően hatásos eszköznek bizonyulhat ahhoz, hogy a lakásban uralkodó páratartalmat a kívánt tartományban tudjuk tartani.