VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Hőségriadó, légkondicionált helyek Veresegyházon

2024.04.19.
Ma Emma napja van.
Holnap Konrád, Tivadar napja lesz.

2017. 07. 31. 18:41

Hőségriadó, légkondicionált helyek Veresegyházon
A következő napokra hőségriadót rendelt el az országos tisztifőorvos, illetve táblázatba gyűjtötték, hogy hol tudnak a lakosok ingyenesen hűsölni.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat előjelzései alapján, az EMMI Klímaváltozás és Környezeti Egészséghatás Elemző Osztály szakmai javaslatát figyelembe véve, dr. Szentes Tamás országos tisztifőorvosi feladatokért felelős helyettes államtitkár augusztus 1. (kedd) 0 órától augusztus 4. (péntek) 24 óráig a legmagasabb, harmadfokú hőségriasztást rendelte el az ország egész területére vonatkozóan.

Harmadfokú hőségriasztás elrendelésére akkor kerül sor, ha legalább három egymást követő napon eléri, vagy akár meghaladja a napi középhőmérséklet a 27 Celsius-fokot. A tartós hőség az egészséges szervezetet is megviseli, a szív- és a keringési betegségben szenvedőkön túl, ilyenkor bárkinél előfordulhatnak egészségügyi panaszok. Éppen ezért a nagy melegben kiemelten fontos a fokozott folyadékbevitel, amelynek során kerülni kell a magas koffein-, illetve cukortartalmú, valamint alkoholos italok fogyasztását.

Felhívják a lakosság figyelmét arra is, hogy akik a hőség ellenére gépjárműbe kényszerülnek, fokozott óvatossággal vezessenek, hiszen a koncentrációt negatívan befolyásolhatja a meleg. Minden olyan munkavállaló, akiknek szabadban kell dolgozniuk, a munkáltatójuknak hideg ásványvizet kell biztosítani, illetve óránkénti pihenőt beiktatni.

Azok, akik a hőség idején vízparton tartózkodnak, fontos, hogy a déli órákban kerüljék a napozást, valamint ne ugorjanak a vízbe felhevült testtel. A tartós melegben a bőr védelméről sem szabad megfeledkezni: naptejjel és világos, jól szellőző bő ruházattal lehet a leghatékonyabban a leégés ellen védekezni. A legmelegebb órákban, 11 és 15 óra között érdemes árnyékos helyen tartózkodni.
Közzétették azon légkondicionált helyiségek listáját, amiket bárki igénybe vehet a hőség idején. A katasztrófavédelem honlapján található országos lista itt érhető el, Veresegyházon pedig a két helyszín:

Veresegyház, Szadai u. 7.                      CBA áruház

Veresegyház, Állomás u. 2.                     CBA áruház