VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Kilencből nyolcban nincs

401,4& Ft

2013. 07. 23. 13:04

Kilencből nyolcban nincs
Valahogy nem akar beállni az új trafik-rendszer.

Az ember, ha már "rendes" állampolgárként tetemes adót akar fizetni a dohánytermékek megvásárlásával, joggal elvárhatná, hogy igényeinek megfelelő termékkel álljanak a rendelkezésére. De nem. Három hete működnek az új trafikok, amelyek üzemeltetői - láthatóan - nincsenek tisztában az igényekkel.

Nem az első alkalom, hogy hiába koptatja le térdig az ember a lábát egyik üzletről a másikra járással, csak néznek rá, mert vagy nem tudják, hogy milyen terméket keres, vagy egyszerűen annyira keveset rendel belőle, hogy egy nap alatt elfogy, így várni kell a következő rendelési időszakig, amely - állítólag - hétfőnként van.

A nyertes trafikosok közül néhányan korábban is foglalkoztak cigaretta-árusítással, mégsem tudják, hogy miből mennyire van szükség. Vajon ennek mi lehet az oka? Nem mérik fel rendesen az igényeket? Talán érdemes lenne az üzletben feljegyezni, hogy a visszatérő vásárló mit nem talált meg. Talán érdemes lenne többet rendelni abból, ami gyorsan elfogy, hiszen ennek a termékkörnek nem nagyon van szavatossági ideje, nem kell félni attól, hogy megromlik, rajtuk marad.

Hogyan akarnak visszatérő vendégkört így kialakítani? Ha már nyertesei lettek a kormány tenderkiírásának, és még meg is akarnak majd belőle élni - nem is annyira rosszul - akkor talán a vásárló fejével sem ártana gondolkodni. De nem. Sőt! Még csak ígérni sem ígérnek, hogy a vásárló úgy érezze, talán érdemes még egyszer megpróbálni.

A kormány pontosan tudja, aki dohányzik, bizony nehezen mond le szenvedélyéről, tehát - hiába a nagy szavak az egészségről - pontosan tudják, meglesz az adóbevétele a költségvetésnek. A szenvedély nagy úr! Ugyanakkor, amikor már sokakban pattanásig feszül az indulat,  ha eddig más nem is, talán ez fogja kiverni a dohányos társadalomnál a biztosítékot.