VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Kiosztották a karácsonyi adományokat

2024.04.20.
Ma Konrád, Tivadar napja van.
Holnap Konrád napja lesz.

2012. 12. 20. 18:26

Kiosztották a karácsonyi adományokat
A mai nap délelőttjén osztotta ki az Esély Központ a karácsonyi élelmiszer-csomagokat a rászorulók részére.

Veresegyházon van egy 10-15 főből álló társaság, akik november elején azon törték a fejüket, hogyan lehetne segíteni bajba jutott embertársainknak. Az anyagi források igen szűkösek, tehát pénzbeli támogatásra nem is gondolhattak. Így született meg az ötlet, bevonva a helyben működő élelmiszerüzleteket, valamint a helyi lakosságot, hogy tartósélelmiszer-gyűjtésbe kezdenek. Megjárva az összes fórumot, az egyeztetést az üzletekkel, az aktivisták plakátokkal felszerelkezve  némán "buzdították" a jóérzésű városlakókat az adakozásra.

Az összegyűjtött élelmiszerek listáját egy korábbi cikkünkben már közzétettük.  Ezzel a mai írásunkkal ismételten köszönetet szeretnénk mondani az együttműködő üzleteknek, amelyekből az egyikben azóta is folyamatosan kinn van a gyűjtő dobozunk a felhívással. És, amelyből a múlt héten sajnálatos módon eltűnt az adomány, mert volt valaki, aki úgy gondolta, hogy kinevezi magát rászorulónak, és ebbéli minőségében a gyűjtőkosárból ki is szolgálja magát. Meglopva ezzel a valóban rászorulókat. (Valószínűleg nem számolt azzal, hogy az üzlet kamerája rögzítette az "önkiszolgálás" tényét.)

Köszönet a város adakozó lakosságának!

Köszönjük az Esély Központ munkatársainak azt a  temérdek munkát, amely -  az adományok  készletezésével, az adminisztrációval és a csomagok összeállításával kapcsolatosan -  az elmúlt hetekben hárult rájuk.

Köszönet illeti az aktivistákat, akik magukat egy "szociálisan érzékeny csapat"- ként jellemezték, de álljon itt a nevük is:

Deák László, Deákné Szathmáry Beatrix, Breznyik György,  Heltai Zsuzsanna, Kárpáti Marcsi, Kővári Kriszta, Schwarcz Ági, Tószegi Zsuzsanna, Tószegi Lajos, Tóth Gyula, Vörösmarty Ilona, Vörösmarty József. Tették ezt úgy, hogy pontosan tudták, az Önkormányzatnak egyre szűkösebb források állnak a rendelkezésére a szociális területen (is).

A rászorulókról természetesen nincs információnk. Annyit lehet tudni róluk, hogy a 90, segélyben részesülő között 30 olyan család van, ahol gyermeket is nevelnek, így ezek a családok a fent felsoroltak által készített - mézeskaláccsal, szaloncukorral és egy-egy gyertyával díszített - kis  karácsonyi asztali fenyőcsokrot is kaptak.

Szerkesztőségünk jelen volt a mai napi osztásnál. Az érintettek mindegyike meghatottan köszönte meg a karácsonyra kapott élelmiszercsomagot. Abban egyetértettünk, hogy a szegénységen nincs mit szégyellni! A többség önhibáján kívül került ebbe a helyzetbe, de attól még ugyanolyan érző lelkek, mint azok, akiknek ma "még" nem kellett beállniuk a rászorulók sorába.

A készletezésről és átadásról KÉPEK>