VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Legyen mindenkinek f űszerkertje, otthon!

2024.04.25.
Ma Márk napja van.
Holnap Ervin napja lesz.

2013. 04. 08. 16:41

Legyen mindenkinek f űszerkertje, otthon!
Gasztro­-innováció a konyhában ­- legyen mindenkinek fűszerkertje otthon.

Új startup indult Gourmet Garden néven. Céljuk egy olyan újító megoldás kialakítása és megvalósítása, aminek segítségével bárkinek lehet saját szaktudást nem igénylő fűszerkertje otthon, amely amellett, hogy rendkívül egyszerűen használható, még esztétikai élményt is nyújt. A „zöld projekt” megvalósítását részben a közösségi finanszírozás segítségével valósítják meg, amely Magyarországon teljesen új iránynak számít.

A prpkeltet Merker viktor és Sirály Péter vezetik.Terveik szerint a közeljövőben létrejöhet egy olyan ökoszisztéma, ahol különleges szaktudás nélkül is mindenki számára elérhető a friss zöldségek és fűszernövények otthoni termesztése.

Nem kell hozzá kert, vagy egyéb nagy terület, elég egy előszoba, konyhapult, erkély, vagy akár a lépcsőház.A feltalálók úgy alakították ki a „főszerkertet”, hogy az kis helyen is elférjen és önműködő legyen. A rendszer számtalan különleges növény mellett, a mindennapi életben már ismert főszert és zöldséget is képes megtermelni. A mennyiségnek csak a rendelkezésre álló szabad tér szabhat határt, mert a gravitáción alapuló automata öntözéssel, valamint moduláris tartó-, és vázszerkezettel működő rendszer tetszőlegesen bővíthető.

Az ötlet megvalósítása során a projekt célja az, hogy azokat az alapkonyhában használt fűszereket és zöldségeket lehessen megtermeszteni, melyeket mindennapi étkezéseink során a leggyakrabban használunk fel és az eredmény bárki számára elérhető legyen saját otthoni termelés segítségével.