VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Sikeres ifjúsági rendezvény a Köz-pontban

2024.04.20.
Ma Konrád, Tivadar napja van.
Holnap Konrád napja lesz.

2013. 06. 04. 21:54

Sikeres ifjúsági rendezvény a Köz-pontban
Ahogy ezt hírül adtuk, május 31.-én volt a záróestje egy több hónapos, fiatalokat megmozgató programnak.

Veresegyház lakosságának igen nagy részét teszik ki a gyerekek, fiatal, középiskolás korú gyerekek. Egy remek kezdeményezéssel indult útjára a Fő úton a Köz-pont Ifjúsági Ház, ahol ez a korosztály második otthonra találhat.  A Köz-pont munkatársai mindig odafigyelnek arra, hogy lekössék a betérő gyerekek figyelmét, programokat szerveznek nekik, olyanokat, amelyekben szívesen részt vesznek.

A Köz-pont együttműködik az Eurodesk ifjúsági portállal, amely februárban hirdetett meg 13-19 éves fiatalok számára egy miniprojektet, amely a pályázatokról szólt, hogy ez a korosztály hogyan képzeli ezt el.

Az Ifjúsági Művészeti napok keretében Veresegyházon is meghirdettek egy versenyt, ahol képpel, fotóval lehetett nevezni, feltétel volt, hogy digitálisan vetíthető legyen. Ehhez kapcsolódva volt saját készítésű sütemény és bográcsétel főzés, csocsó és focibajnokság. Estére pedig a szervezők élő zenekari koncerttel készültek.

Lezárultak a pályázatok az "On the Road Streeat Art" versenyre is, 7 kandelláberre érkezett be pályamű, ezekről, valamint a központban történt eseményekről fotókat itt láthatják.  Az oszlopdíszítések a jövő hét végéig láthatóak, az eddigi visszajelzések nagyon pozitívak, különösen az üzenőtábla nyerte el a lakosság tetszését, amelyen nem győzik rögzíteni fotókon az üzeneteket, hogy helyet tudjanak csinálni a következőknek.

Szintén ezen az estén zajlott a "Szóljatok bele!" beszélgetés, amelyen a fiatalok elmondhatták az önkormányzat részéről megjelent Borgulya Rita képviselőnőnek, hogy hogyan képzelik Veresegyház jövőjét, a saját jövőjüket, mit szeretnének látni a városban. A beszélgetésen részt vett még Tóth Gyula és Varga Péter.

A beszélgetést egy közös feszültségoldásos technikával indították, amelytől mindenkinek eleve jó hangulata lett, és a fiatalok sziporkáztak az ötleteikkel, hogy mit szeretnének látni a városban, amelyet a magukénak tudhatnak. Egy nem formális beszélgetés keretében sorolták, hogy olyan sportolási lehetőséget szeretnének, ahol nem versenysportra készítik fel őket, hanem tömegsport jellege van és természetesen nem kellene érte fizetni. Szeretnék, ha lehetőségük lenne Veresegyházon moziba járni, vagy olyan szórakozóhelyet kialakítani, ahol lehet jókat beszélgetni is, zene is van, és nincs alkohol.

Szívesen vennének több napos fesztiválokat, amelyeken kifejezetten fiataloknak való programok is lennének, így nem utaznának el ilyenekért Budapestre, vagy a környező nagyobb városokba.  Szeretik azokat a nyári programokat, amelyek Veresegyházon vannak, csak keveslik a  korosztályuknak szóló eseményeket. Felvetődött, hogy akár egy olyan hely is megfelelő számukra, mint a Köz-pont udvara, amely befogadó, de mégse jön be közéjük olyan fiatal, aki csak  a balhé kedvéért megy közösségbe. Azt is kifejtették, tevőlegesen is részt vennének az ilyen helyek kialakításában is.

A képviselő asszony szorgalmasan jegyzetelte a fiatalok ötleteit, ígéretet tett arra, hogy a testület elé viszi, és a döntésről, lehetőségekről tájékoztatást fog adni.

Az estét egy fergetes koncert zárta, amelyet a Flashbang együttes tartott, és amelynek vezetője, Lebek Bence tevékenyen részt vett a programok megszervezésében is.

Lesz folytatás, hogy mikor, milyen formában, még nem tudható, de egy jó kezdeményezés, jó ötletekkel, olyan fiatalok részvételével, akik sajátjuknak érzik városukat, csak pozitív lehet.