VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Talán ez is megoldódik majd 6 hónap múlva

2024.04.20.
Ma Konrád, Tivadar napja van.
Holnap Konrád napja lesz.

2013. 10. 29. 21:23

Talán ez is megoldódik majd 6 hónap múlva
Egyszer már volt, lekopott, most megint van.

Néhány évvel ezelőtt kialakították a veresi vasútállomásnál a körforgalmat. Jöttek a burkolatfestők, felfestették a az útburkolati jeleket. Egy-egy kihajtónál a forgalomtól elzárt terület jelét is. Eddig még nem is lenne baj. De! Az egyik oldalon van egy élelmiszerüzlet, amelynek az áruszállító bejárata pontosan a "felsraffozott" terület végénél van. Ha ott megáll az áruszállító teherautó, bizony a KRESZ-nek megfelelően meg kell állni mögötte és megvárni, amíg lepakol. Akkor jelezvén, az önkormányzat illetékese azt a választ adta, a KRESZ megengedi, ha valami akadályoz a normál közlekedésben, ki lehet kerülni. És ennek az illetékesnek (is) van jogosítványa.

Az idő megoldotta problémát, a felfestés lekopott, nem zavarta az autósokat többé a kikerülésben.

Aztán a minap felújították ezeket az útburkolati jeleket. Pont úgy, ahogy akkor is kifogásolható volt. Az üzlet bejáratánál felszerelt megállni tilos tábla alá került egy kiegészítő tábla, amely az áruszállítónak megengedi a megállást. Még szerencse, különben több méterről vihetné a fuvarozó a kezében a tetemes súlyokat. Megtudtuk, az ismételten kialakított helyzet miatt igyekeznek az áruszállítást a kora hajnali órákra időzíteni, amikor kisebb a forgalom. De ez akkor sem megoldás, hiszen senkinek sem ideális.

Illetve egy dologra mégis jó, a rendőrségnek plusz lehetőség a büntetésre, mert az erre közlekedő autós nem fogja megvárni, amíg a teherautó lepakol, viszont, ha megáll mögötte, akkor a "megállni tilos" hatálya alatt áll, még ha ül is az autóban. Hogyan lehet ezt a helyzetet szabályosan megoldani?  Talán a felfestés előtt végig kellett volna gondolni.

A megoldási javaslatokat várjuk a szerkesztőségbe.