VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Úszás, futás, bicajozás=Triatlon

Holnap Ervin napja lesz.

2012. 06. 08. 08:20

Úszás, futás, bicajozás=Triatlon
Az állóképességi sportmozgalom Veresegyházon 2003-ban, akkor kezdődött, mikor egy lelkes sportszerető pedagógus, Hegedűs Gabriella maga köré toborzott néhány fiatal sportolni vágyó gyereket – köztük saját fiait is, és ezzel, lefektette a sportág alapjait városunkban. Persze, abban az időben, még nem voltak ideálisak a a körülmények a triatlonedzésekhez, de ez sem tántorította el őket, Kistarcsára jártak át úszni.

Egy kis történelem: A triatlon látványos bevonulását a sportágak közé az 1978 februárjában rendezett hawaii versenynek köszönheti, amely 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból és a maratoni táv teljesítéséből állt.

1989. augusztusában alakult meg a Nemzetközi Triatlon Szövetség 30 tagországgal, első elnöke Les McDonald volt. Jelenlegi székhelye Vancouverben van, tagországainak száma mára már meghaladja a 120-at.  Magyarországon először 1984-ben rendeztek versenyt Szombathelyen „Vasi Vasember” néven. Az esemény nagy sikert aratott, s az elkövetkező években újra és újra megtartották, így hazánkban Szombathelyet tekintik a sportág bölcsőjének.

A későbbiekben más városok is bekapcsolódtak a versenyszervezésbe. A sportág képviselői 1986-ban megalakították a Magyar Triatlon Koordinációs Bizottságot, amely az öttusaszövetség irányítása alatt működött.

Mikor, 2004-ben Veresegyházon is megnyílt az uszoda, egyre többen csatlakoztak a csapathoz. 2007-ben jutottak el oda, hogy már megalakíthatták a Veresegyház VSK triatlonszakosztályát.

Az évek során folyamatosan fejlődve a tömegsportnak induló kis csoportból egy gyermek élsportolókat is felsorakoztató igazi csapat jött létre. Mai napra a szakosztály 40 gyermek versenyzővel rendelkezik, és néhány lelkes szülővel, aki gyermekükkel együtt sportol és versenyzik. Az edzéseket három kiváló edző – sportszakember – irányítja: Hegedűs Gabriella, Csombor Zoltán és Szalma Róbert.

Az edzők és a csapat kitartó munkájával mára elérték, hogy a magyar triatlon sportágban a legjobb utánpótlás szakosztályok között szerepelnek. 2011-ben a harmadikak voltak a Mogyi SE, és a Budapesti Villám SE mögött, megelőzve a triatlon fellegvárának számító TVK-Mali egyesületét is.

A kis csapat munkáját támogatta és a mai napig is segíti a Veresegyházi Önkormányzat. Több, olyan cég is  részt vállal a rendezvény megtartásában, akik veresegyházi székhellyel rendelkeznek. Nélkülük, ez a rendezvény nem jöhetett volna létre. Köszönet érte!

A verseny külön érdekessége, hogy a nyílt futammal megegyező napon rendezik meg ugyancsak Veresegyházon,  a Pest megyei NSI Triatlon Utánpótlás olimpiai döntőjét, valamint első alkalommal a Rendőr Duatlon országos bajnokságát.

Az önkormányzat felhívással élt a lakosság, illetve a városba látogatók felé, és kérte, hogy mindenki legyen türelemmel a forgalomkorlátozásokból adódó esetleges várakozások miatt!

Az alábbi helyeken várható forgalomkorlátozás vasárnap:

Reggel 8 óra 50-től 17 óráig lezárásra kerül a Csomádi út  - a Budapesti úttól a Mogyoródi utcáig -, illetve a Mogyoródi utca - a Fő utcáig.

12 órától 12.30-ig a Fő utcán félsávos forgalom korlátozás várható a lámpás kereszteződéstől a Fő tér irányába.

A verseny ideje alatt a következő utcákban lesznek időszakos korlátozások: Mikes Kelemen u., Rákóczi u., Táborhely u., Patak u., Találkozók útja.

Kedves veresiek, és nem veresiek! Az idő szép lesz, a verseny színvonalas, megéri hát eljönni és együtt szurkolni a csapatoknak!

Mindenkit szeretettel várunk vasárnap!

Bővebb információ: