VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Változik a hulladékszállítás

Holnap Márk napja lesz.

2013. 04. 22. 14:09

Változik a hulladékszállítás
A döntés szerint július 1-jétől a következők szerint alakul a hulladékszállítás rendje

Az Országgyűlés  az  elmúlt esztendő  végén új jogi szabályozást  vezetett be a hulladékgazdálkodás területén. Számos ponton változtak a
feltételek, többek között meghatározták a lerakói díjakat, az árhatósági jogkör a Képviselő-testületek helyett az ágazati miniszter kezébe kerül, aki az Energia Hivatal javaslatára állapítja majd meg az árakat a jövőben. Több megváltozott tényezőt elemezve a képviselő-testület úgy döntött, hogy gazdaságosabb megoldás, ha a GAMESZ helyett a város a hulladékgazdálkodási feladatait a Zöld Híd Régió Kft-re bízza. A Zöld Híd Régió Kft-t az Észak-Kelet Pest és Nógrád Megyei Regionális Hulladékgazdálkodási és Környezetvédelmi Önkormányzati Társulás - 104 települése, köztük Veresegyház- hozta létre.

A szemétszállítás díja a szolgáltató váltással NEM emelkedik!
•A szemétszállítás napja a HÉTFŐ lesz a város egész területén. Hétfőnként reggel 6 és este 6 óra között gyűjtik össze a kihelyezett kukákban található szemetet, 4 db korszerű, új begyűjtő járművel.
•Páratlan héten a zsákos szelektív hulladék elszállítását végzik, cserezsákot a begyűjtés során ingyen hagynak az ingatlanon

•Páros héten – áprilistól novemberig - a zöldhulladék elszállítását végzik, bruttó 50,- Ft/db áron megvásárolgató önmagától lebomló zsákokban. Így a komposztálás során a zsákokat ki sem kell bontani.
•A város szelektív hulladékgyűjtő szigetein ettől az időtől kezdve már csak az üveghulladék gyűjtésére használható konténereket használhatjuk.

•A Kft. személyes ügyfélszolgálati irodát nyit a városközpontban, melyhez az Önkormányzat egy jól megközelíthető helyiségét ad nekik bérbe. A zöldhulladék és a többlethulladék zsákjai megvásárolhatók lesznek az Ügyfélszolgálaton és üzletekben, a város több pontján.

•A lakossággal közszolgáltatói szerződést nem köt a Kft, azonban nyilvántartást vezet a hulladékgyűjtő kukák méretéről, darabszámáról és azokat hologramos matricával látja el. Csak az ilyen matricával azonosított gyűjtőedényeket ürítik majd a hétfői körjáratok során.

•Közszolgáltatás körében a következő űrtartalmú szabványos kukákat használják: 80 literes, 120 literes, 240 literes, 1100 literes. Amennyiben az ingatlan tulajdonosa a maga által vásárolt kukát kívánja használni, a Kft azt is elfogadja, amennyiben az a gépi ürítésre alkalmas. Ilyen esetben a díjszámítás azzal a szabványos kukadíjjal lesz azonos, amelyhez a tulajdonos edényének mérete a legközelebb áll.

Eddig a hivatalos tudnivalók az új rendszer bevezetésének változásairól. Arról viszont nem szól az értesítés, hogy mit tegyenek azok a tulajdonosok, akik üdülőként használják az ingatlanjaikat, a hétvégéket töltik Veresegyházon, és eddig jól beváltan zsákban rakták ki a hétvégi szemetüket. A hologramos kukát megvásárolni kényszerülő tulajdonosok miként viszik be a hétfőn kiürített edényeiket a kertjükbe. Az utcán hagyva ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy a következő hét végén azt megtalálják. A gyakorlat pedig majd még újabb kérdéseket is felvet a későbbiekben.

(fotó: illusztráció)