VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Veresegyház szemétdombja ismét gazdagodott

393,4& Ft

2013. 11. 17. 17:23

Veresegyház szemétdombja ismét gazdagodott
Jelen esetben nem csak szeméttel, hanem rejtélyes módon lószarral.

Állandó hadakozásban vannak a hatóságok a kutya- és  madárürülékkel, szankciókat helyeznek kilátásba azokkal szemben, akik nem takarítanak fel a kutyájuk után, illetve etetik a galambokat. Vajon mi a helyzet - magyarul mondva - a lószarral? Úton-útfélen találkozunk vele, a lovasokat senki nem inti rendre. Legalábbis Magyarországon nem. Tőlünk Nyugatra a kultúrországokban már felfigyeltek erre, szabályokat is hoztak.

Az ivacsi föld- és homokkupacok mögött - valószínűleg szekérszámra hordták ki a lószart, amit igyekeztek szalmával befedni, mondjuk nem túl nagy sikerrel.

Ezt látni kell! De nem csak nekünk ivacsiaknak, hanem jó lenne, ha  egész Veresegyház "város" lakosai is tisztában lennének az itteni áldatlan állapotokkal.

Nos, ezt nem kell különösebben ragozni. Ez lószar. Lószar bizony, mégpedig a javából, helyesebben szólva az istállóból.

Ivacson  nincs ismerete a lakosoknak lovardáról, lóistállóról. Ellenben van a Medvefarmnáll, ami egy kicsit odébb van. De idehordani - márpedig ezt nem egyszerre hozták - ehhez aztán pofa kell! Mivel nem szólt ellene senki és  hely is van bőven, meg istálló is akad egypár, hát hordjuk csak. Már ameddig a  "birka ivacsiak" hagyják.

Most már csak az a kérdés, a hatóság akar-e lépni végre valamit, esetleg a terület önkormányzati képviselője - akit értelemszerűen nem zavarhat, hiszen nem lakik Ivacson - hajlandó lenne-e akkor is kijönni az általa "képviselt" területre, amikor probléma van, nem csak akkor, amikor reprezentálni kell. Néha szóba állhatna azokkal a lakosokkal is, akik képviseletet szeretnének problémájuk megoldásához.

Talán elég lesz neki kettő hetet adni, ha addig nem reagál a jelzésekre, akkor a helyi lakosság hivatalos lépést tesz.