VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Veresegyházról rajtolnak az oldtimerek

2024.04.20.
Ma Konrád, Tivadar napja van.
Holnap Konrád napja lesz.

2013. 02. 27. 11:20

Veresegyházról rajtolnak az oldtimerek
A Chronomoto Timing szervezőcsapata idén is megszervezi veterán autók részére a szezonindító túráját. Szemet gyönyörködtető látvány lesz a napjában többször visszatérő mezőny felnőttnek és gyereknek egyaránt.

170 km autózás a környéken
Március 3-án vasárnap reggel 8 órától folyamatosan érkeznek a Szadai úti nagy parkolóba a régi autók, hogy részt vegyenek az év első veterános megmozdulásán. Az érdeklődők mintegy félszáz csodaszép oldtimer autót láthatnak majd, akik napjában többször is visszatérnek a parkolóba. Az esemény központja a Citroën-Peugeot szalon lesz, mely pihenőt ad a kilométerek megtétele között.

Szabályok
A túra keretein belül zajló verseny nem a gyorsaságról szól, a résztvevőknek mindenütt előírt időpontokat, átlagidőket és sebességeket kell a KRESZ szerint betartaniuk. Az autóban ülő páros - vezető és navigátor – tökéletes összhangban kell együttműködjenek egymással, az autóval, és mechanikus stopperórájukkal; hiszen az ügyességi szakaszokon az előírt szintidőt századmásodperc pontossággal kell teljesíteniük! Minden századnyi eltérés (akár korábban, akár később érkeznek a feladat végéhez az előírtnál) egy hibapontot jelent – a győztes pedig az lesz, aki a nap során a legkevesebbet gyűjti be ezekből. A sportélmény mellett a fő cél egy kellemes autózás és az ország ezen tájegységének bemutatása.

Autók
Több mint negyven autó áll rajthoz vasárnap, a nyugati autócsodák mellett a keleti blokk is színvonalas felhozatalt ígér. Reményeink szerint az időjárás kedvező marad és 15 különböző márka képviselteti majd magát a túrán. A legidősebb egy 1957-es Porsche lesz, mellyel a tavalyi abszolút első helyezett érkezik. De megörvendeztet bennünket egy 1967-es Cadillac Eldorado és 1971-ből egy Alfa Romeo Montreal is. A teljesség igénye nélkül találkozunk még BMW, Citroën, Fiat, Mercedes-Benz, Mini, NSU, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Rover, Skoda, Volkswagen és Volvo márkákkal.

Nézői pontok Veresegyházon
Időpont Esemény Helyszín
10:00 órától Start percenként majd ügyességi feladat Veresegyház, Szadai úti parkoló
10:30-11:50 Ügyességi feladat Kisnémedi, Gosztonyi Kúria
11:30-tól és 13: órától Érkezés két alkalommal Veresegyház, Szadai úti parkoló
15:00 órától Befutó Veresegyház, Szadai úti parkoló

Az autók percenként rajtolnak és érkeznek az állomásokra, a helyszíneken az első autó érkezési idejéhez képest még kb. 40 percig látható a mezőny.

(fotó: illusztráció)