. Ma Zelma napja van.
Amikor a felszín alatt már valami forr… (XI.)
2017-10-30 15:45:48
Amikor a felszín alatt már valami forr… (XI.)

Amikor a felszín alatt már valami forr… (XI.)

Hogy hallgattassék meg a másik fél is, azaz egyszemélyes kérdezz - felelek.


Kérdés: Egy minden szempontból tökéletesen funkcionáló rendszer átalakítására mi az ok?

Ellenőrizhető, további tények:
Óriási a fluktuáció a gyermekek és dolgozók tekintetében is (nem egészen 5 éves működés alatt megközelítőleg 20 tanár fordult meg az intézményben).
Ha már a vezető részéről több helyen, nem éppen erkölcsös és etikus módodon utalás történt a kislány „előéletére”, talán őt magát is érdemes volna górcső alá helyezni néhány érdekes információ megszerzésének érdekében…
Egyéb szabálytalanságok feltételezésére ad okot az eset, miszerint egy három tantárgyból buktatott kislány bizonyítványa az évzárót követő másfél héten belül (némi közbenjárást követően) oly mértékben képes volt módosulni, hogy a gyermek szeptemberben felsőbb osztályban kezdte meg tanulmányait.

A történet dagadt, egyre csak dagadt, majd egészen kinőtte magát. Megvallom őszintén, a legkevésbé sem foglalkoztatnak a helyi viszonyok. Nem érdekelnek a szereplők kapcsolatai, az összefonódások, az érdekközösségek vagy érdekellentétek. Tévedés azt gondolni, hogy ez személyes ügy. Már rég nem az.
Számomra egyetlen kérdés maradt: Ki fogadná el ezeket a válaszokat válasznak?

Maradt még kérdés? Kérdezz, én felek!

Az alábbi ügyekben az alábbi hivatalok folytatnak vizsgálatot az intézmény, valamint a fenntartó alapítvány tekintetében:

Fejlesztések meg nem valósítása ügyében az Egyenlő Bánásmód Hatóság.
Személyes adataink védelmének Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság.
Az oktatási jogok sérelme miatt az Oktatási Jogok Hivatala.
Az állami támogatások felhasználásának törvényességét MÁK ellenőrzi.
A Pest Megyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztálya vevők megtévesztése ügyében.
Az Oktatási Hivatal az intézmény szakmai tevékenységét vizsgálja.
A Pest Megyei Kormányhivatal Hatósági Osztálya a vizsgálatot az államtitkárság utasításának megfelelően soron kívül végzi el.
Az EMMI a hat szülő által benyújtott panaszt egyértelműen törvényszegésekként értelmezte, ezért az intézmény soron kívüli ellenőrzését indítványozta. A minisztérium a vizsgálatba bevonta a területileg illetékes tankerületi központot és a Pest Megyei Pedagógiai Szakszolgálatot.
Az alapvető jogok sérelme miatt az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala egy 2016. novemberi eset kapcsán megállapította a súlyos törvényszegést és mulasztást, mely jelentést a hivatal nyilvánosságra is hozott.
A hivatal Esélyegyenlőségi és Gyermekjogi Főosztályának megküldött panasz,mely a hivatalos válaszadási határidőn belül nem került elutasításra. A hivatal megkapta a hat panaszos szülő kérelmét is, mely elutasítása szintén nem történt meg.
Az illetékes Rendőr Kapitányság gyermekveszélyeztetés és bántalmazás gyanúja miatt nyomozást rendelt el.

 

(VÉGE)

További híreink
November 1: Mindenszentek Napja
Csütörtökön Mindenszentek napja. Négynapos hétvége lesz.
2018-10-29 19:58:54, Hírek, Környezetünk Bővebben
Zöld Híd Program
Tájékoztatjuk Önöket, hogy Társaságunk október 29-től (hétfő) a hulladékszállítást a működtetés pénzügyi feltételeinek hiánya miatt, határozatlan időre felfüggeszti.
2018-10-26 15:27:29, Hírek, Környezetünk Bővebben
A fővárosi agglomeráció keleti része is népszerű
A dobogós települések túlszárnyalják a megyei átlagárakat.
2018-10-10 16:44:45, Hírek, Környezetünk Bővebben

Hozzászólások

Még nem érkezett be hozzászászólás! Legyen ön az első!

Hozzászólás beküldéséhez kérjük lépjen be vagy regisztráljon!
Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Nincs semmi. Küzdelem van. A gyermek jövőjéért, a túlélésért, a remény megtartásáért.
Bővebben >>