VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Áprilisi rendőrségi hírösszefoglaló

Holnap Máté napja lesz.

2012. 05. 15. 09:06

Áprilisi rendőrségi hírösszefoglaló
A veresegyházi rendőrőrs parancsnokának tájékoztatása az őrs áprilisi tevékenységéről.

Egy délelőtti órában K.Sándorné veresegyházi lakoshoz becsöngetett egy ismeretlen nő és cukorbetegségére hivatkozva egy pohár vizet kért tőle. A sértett ennek eleget tett, majd amikor az ismeretlen nő távozott akkor vette észre, hogy eltűnt a lakásából a pénztárcája, benne 80.000 FT készpénze.
Az ismeretlen nőről aránylag jó személyleírást tudott adni, amelynek eredményeképpen két nap múlva egy délelőtti órában a veresegyházi járőrök Erdőkertes MÁV állomáson intézkedés alá vonták R. Gizella budapesti lakos, román állampolgárt, aki elszámoltatása során a bűncselekmény elkövetését elismerte.

Zseblopások voltak a múlt hetekben szombatonként a piacon, amely során középkorú nőt jelöltek meg a sértettek. A felderítés folyamatban.

Fiatalkorú fémtolvajokat értek tetten az erdőkertesi körzeti megbízottak Erdőkertesen. A két fiú válogatás nélkül minden mozdítható fémet vitt, amit aztán hulladék fém-átvevőnél kívántak értékesíteni.

Két gödöllői lakosú fiatal férfit fogott a szadai körzeti megbízott, akik különböző fémtárgyakat, és élő állatot loptak Szadán a Pazsaki utcában. A korai időpontnak köszönhetően (földes utcáról lévén szó) szó szerint forró nyomon, a keréknyomaikat követve lettek elfogva.  Az eltulajdonított dolgok hiánytalanul előkerültek.

A járőr gépkocsi-feltörőket fogott a pékség előtt egy késő délutáni órában. Az elkövetők  aznap délelőtt már Gödöllőn, egy áruház parkolójában tulajdonítottak el értékeket egy parkoló gépkocsiból. Szerencsére volt szemtanú, aki látta az elkövetőket és az általuk használt gépkocsi rendszámát is feljegyezte. Ez alapján szúrta ki a veresi járőr, amint a pékség előtt várakoztak „céltalanul”.