VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Haláleset a veresegyházi strandon

Holnap Máté napja lesz.

2011. 07. 11. 13:09

Haláleset a veresegyházi strandon
Szomorúan zárult a hétvégi strandolás. Az extrém hőség számlájára is írják azt a tegnapi halálesetet, melyben egy férfi fulladt meg a veresegyházi Öreg tó szabadtéri strandjának vizében. A halálesetről Prokopecz János a strand üzemeltetője nyilatkozott.

Az 54-es születésű férfi egy budapesti társasággal érkezett a veresegyházi strandra, ahol szabadidejüket jó hangulatban töltötték. A halálos balesetet szenvedett férfi az esti órákra kissé enyhülő időben indult frissítő csobbanásra, mikor is még tisztázatlan okok miatt a derékig érő vízbe fulladt.

A szemtanúk szerint a férfi feltehetően ittas állapotban volt, ezért lehetett az, hogy a derékig érő vízben lelassult reflexei nem tudták megmenteni a fulladástól.

A középkorú férfit az úszómester és egy fiatal strandoló férfi húzta ki a partra, de már későn. A szerencsétlenül járt embert megpróbálták újraéleszteni, szívmasszást is alkalmaztak rajta, de az elsősegély használatával sem tudták életét megmenteni. A helyszínre érkező mentősök és az orvos már csak a halál beálltát tudták megállapítani.

A nagy meleg miatt a hétvégén sok volt a strandoló az öreg tó szabadtéri strandján. A strand üzemeltetője, Prokopecz János újságunknak elmondta, hogy 2002-től felügyeli a strandot, és ez alatt az idő alatt ez volt a második halálos baleset. A történtek őt is nagyon megrázták.

Válóczy

Kérjük Önöket, hogy a hírre vonatkozó "Tetszik" gombot a hozzátartozók gyászára való tekintettel ne használják! Illetve amennyiben lehetséges, vonják vissza. Megértésüket köszönjük!