VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Szépül az ivacsi játszótér

2024.04.27.
Ma Zita napja van.
Holnap Valéria napja lesz.

2013. 07. 28. 21:23

Szépül az ivacsi játszótér
Kisgyermekes szülők összefogásával új játszólehetőségekkel bővült az ivacsi játszótér.

Már a játszótér létrejötte is összefogás keretében épült meg évekkel ezelőtt, az akkori kisgyermekes szülők társadalmi munkájával, valamint a GAMESZ által biztosított játékok felhasználásával. Az évek sokat rontottak az állapoton, hiába ültettek fákat a területre, volt, ami meg sem eredt, ami pedig mégis dacolt a szárazsággal, a locsolás teljes hiányával, még nem adnak árnyékot a gyerekek feje fölé, így kevesen használják. A napsütés felperzselte a fajátékok festékét, a hinták kötélzetét, illetve a láncokat.

Ezek javítására most nem sikerült forrást szerezni, viszont felajánlásban kaptak leselejteztezett autógumikat, amiket beásva a földbe, remek mászókát sikerült kialakítani a gyerekek számára. Apukák, anyukák szerszámokkal felszerelkezve láttak neki a betonkeménységű föld kiásásának, ami bizony nehéz falatnak bizonyult. Az egyik szervező anyuka már egy markoló megszervezésében ügyködött, míg mások vízzel locsolva a talajt, mégis fel tudták annyira lazítani, hogy kézi erővel is úrrá legyenek a nehézségen. Fotók a galériában.

Egy ügyes kezű nagypapa felajánlotta, hogy a játszótér sarkába épít egy tűzrakó helyet, ahol később összegyűlhetnek a szülők és szalonnasütés, esetleg bográcsozás közben felügyelhessék játszó gyermekeiket. Ülőalkalmatosságként farönkök kerültek a bográcsozóhely köré, a kisebb rönköket pedig cikk-cakkban leásták, ezeken a gyerekek javíthatják egyensúly-érzéküket.

Tűző napon, magukat nem kímélve dolgoztak a szülők nagy egyetértésben, de mindez nem jöhetett volna így létre, ha a jelenlévő apró kis kezek nem segítettek volna.

Amikor a munkát befejezték mára, megbeszélték, a meglévő fajátékok lefestéséhez megpróbálnak anyagi forrást szerezni, valamint felújítanák a ping-pongasztalt és a homokozót, amelyhez szívesen fogadnak minden segítséget.