VERESEGYHÁZI HÍRHATÁR - Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége - küldöttgyűlés

2024.04.27.
Ma Zita napja van.
Holnap Valéria napja lesz.

2013. 04. 25. 12:20

Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége - küldöttgyűlés
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) elnöksége 2013. április 25-ére hívta össze éves küldöttgyűlését, melynek Veresegyház ad otthont.

A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) elnöksége 2013. április 25-ére hívta össze  éves küldöttgyűlését, melynek Veresegyház ad otthont.

Az esemény a Szlovák-Magyar Önkormányzati Partnerségi Fórummal párhuzamosan kerül megrendezésre.

A két rendezvény közös megnyitója 10 órai kezdettel indult  a Városháza előtti téren. A megnyitón beszédet mondott Pásztor Béla Veresegyház polgármestere, a Határon Átívelő Együttműködést Szolgáló Magyar-Szlovák Kormányközi Vegyes Bizottság tagja, Schmidt Jenő, a TÖOSZ elnöke,  Dr. Zöld-Nagy Viktória, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium helyettes államtitkára, Peter Weiss, a Szlovák Köztársaság Magyarországi nagykövete és Milan Muška, a ZMOS ügyvezető alelnöke.

A szlovák-magyar partnerségi fórum eseménye kiváló lehetőséget nyújt a lehetséges szlovák partnerek számára is, hogy több információhoz jussanak a magyar önkormányzati rendszerről és a folyamatban levő reformokról.

A fórum célja:

-         találkozási lehetőség biztosítása olyan önkormányzati vezetőkkel a szlovák-magyar határ mindkét oldaláról, akik a hatékony együttműködés elkötelezettjei és szívesen kezdenek dolgozni közös projekteken

-         a két ország kulcspozíciót betöltő vezetőivel való találkozási lehetőség biztosítása, akik információt szolgáltatnak a hatékony határon átnyúló együttműködési lehetőségekről

-        tapasztalatok, tudás és jó gyakorlatok megosztása a testvér-települési együttműködési lehetőségekről; és lehetőség egymás jobb megismerésére a határ mindkét oldaláról

A küldöttgyűlés - amelyet a Mézesvölgyi Iskola aulájában tartanak - napirendi pontjai között szerepel a TÖOSZ és szervei elmúlt évi tevékenységéről szóló beszámoló, a szövetség 2012-es zárszámadása, a felügyelőbizottság jelentése, javaslat a TÖOSZ 2013. évi költségvetésére, a TÖOSZ kezdeményezései az átalakuló önkormányzati rendszerrel kapcsolatban, valamint a szövetség alapszabályának módosítása is.  A napirendi pontok tárgyalását és a szavazásokat követően Schmidt Jenő elnök elismeréseket és TÖOSZ kitüntetéseket ad át.

Képek a megnyitóról>